Knightsbridge Academy Ortodonti Kursları Dubai’de

2017 yılında Türkiye’de başlayan ortodonti modüler eğitim seminerleri dizisi yurt dışı katılımcılarının Türkiye’ye gelmesi ile birlikte ses getirmeye başladı. Dubai’den gelen hekimlerin de yoğun ilgisi eğitimin Dubai’de de başlatılmasına fırsat tanıdı.

Talep yoğun olunca VESTA & Knightsbridge Academy, Birmingham’daki Ulster Üniversitesi eğitmenleri ile birlikte düzenlediği Ortodonti Modüler Seminer Programı’nı Dubai’de de başlatmaya karar verdi.

Kursun sertifikasyonu, Birleşik Krallık’ta akredite bir eğitim kurumu olan Knightsbridge Academy tarafından gerçekleştiriliyor.

Eğitime katılan diş hekimleri 3 modülden oluşan eğitimlerini tamamladıklarında VESTA & Knightsbridge Academy’den bir sertifika alıyorlar ve isterlerse Birmingham’daki Ulster Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Ortodonti Bölümü’nde yüksek lisansa başvurabiliyorlar.

Dubai'deki 3 modülden oluşan bu eğitim, üç yıllık Yüksek Lisans programının ilk yılı yerine kabul edildiği için katılımcılar İngiltere'deki yüksek lisans eğitimine ikinci yıldan başlayabiliyorlar.

Eğitimi tamamlayan diş hekimleri hastalarındaki hafif çapraşıklıkları düzeltebilecek, implant tedavisi yahut protetik planlama esnasında karşılaştığı, kompleks olmayan sorunları giderebilecekler.

Kayıtları çoktan alınmaya başlayan eğitimin ilk modülü kraniyofasiyal bölgede büyüme ve gelişme ilkeleri, gelişimsel anomalilerin etkili yönetimi, radyolojik ve dijital görüntüleme ilkeleri, kapsamlı hasta değerlendirme ve teşhis koyma ana başlıkları ile 17 Temmuz’da başlıyor.

Eğitim hakkındaki detaylı bilgileri
bu linki tıklayarak öğrenebilir, ayrıntılı eğitim müfredatını inceleyebilirsiniz.Haber: Elif Taman Yazıcı (
VESTA Akademi)
YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.