Kadavra Uygulamalı İleri Seviye İmplantoloji Eğitimi

İmplant uygulama konusunda temel bilgi ve becerisi bulunan, hâlihazırda kliniğinde (sık yahut seyrek) implant hastası kabul eden ve uygulayan diş hekimlerine yönelik hazırlanmış bir eğitim. 


Üç gün sürecek olan Kadavra Uygulamalı İleri Seviye İmplantoloji Eğitimi’nin hem teorik hem de pratik açıdan oldukça kapsamlı bir içeriği var.Tarih&Yer:
 13-15 Kasım 2015, Ankara
Eğitmenler: Prof. Dr. Bahadır Giray, Prof. Dr. M. Kemal Ünsal, Doç. Dr. Selçuk Tunalı
Kontenjan: 20 KişiSinüs yükseltme, greftleme, karmaşık vakalar...

VESTA olarak düzenlemekte olduğumuz kurslar arasındaki en önemli başlıklardan biri hiç şüphesiz implantolojdir. Zaman içerisinde edindiğimiz tecrübeler ve katılımcı meslektaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda, sürekli bir gelişim çizgisi izleyen implantoloji kurslarımız, artık yeni bir dönemeçte.

On yıllık implantoloji eğitim tecrübemiz ile yedi yıllık kadavra uygulamalı kurs tecrübemizi sentezledik “Kadavra Uygulamalı İleri Seviye İmplantoloji Kursu”nu tasarladık.

NEODENT sponsorluğunda düzenlenen kurs, Ankara’da TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda bulunan Anatomi laboratuarlarında gerçekleştirilecek.

Eğitmenlerin, uzun yıllar zarfında edindikleri deneyimlere dayanarak hazırladığı teorik anlatımlar, pratik uygulamalarla zenginleştirililiyor. Uygulamalar, önce özel modeller üzeride, ardından da taze insan kadavrası kullanılarak, gerçeğe en yakın dokular üzerinde gerçekleştiriliyor. İmplant yerleştirmeden dikiş tekniklerine, blok kemik greftinden membran kullanımına kadar birçok uygulamayı, bizzat deneyimleyeceksiniz.

  

İmplant uygulama konusunda temel bilgi ve becerisi bulunan, hâlihazırda kliniğinde (sık yahut seyrek) implant hastası kabul eden ve uygulayan diş hekimlerine yönelik hazırlanmış bir eğitim.

Ayrıca, kendisi, daha karmaşık ve ileri vakalara geçme konusunda istekli; hasta portföyü ise buna uygun olmasına karşılık, bu konudaki bilgi ve becerisinin yeterli düzeyde olmadığı kanaatini taşıyan diş hekimleri için de oldukça verimli ve destekleyici bir içeriğe sahip.

İmplant uygulama konusundaki bilgi ve becerisini bir üst seviyeye taşımak isteyen diş hekimlerinin bilgilerini tazelemek, güncellemek ve güçlendirmek suretiyle, onlara greft materyalleri, greftleme teknikleri ve sinüs yükseltme konularında doyurucu bilgiler veriliyor. Böylece ileri vakalara geçiş noktasında yeterli bilgi, beceri, özgüven ve cesareti kazanmalarına destek olunuyor.

Üç gün sürecek olan Kadavra Uygulamalı İmplantoloji Temel Eğitimi, katılımcı diş hekimlerinin bilgilerini güncellemek, güçlendirmek ve sistematize etmek suretiyle, onlara bütüncül bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.Kadavra Üzerinde Çalışmak Niçin Önemli?

Eğitimde kullanılacak olan taze insan kadavraları, formollenmemiş yani herhangi bir kimyasal işleme tabi tutulmamış, sadece dondurulmuş olduklarından, dokular tamamen gerçek yapılarını muhafaza etmektedir.

Bu yüzden mesleğinizi uygularken karşılaşacağınız riskleri önceden görme, dokuları yakından inceleme ve gerçek dokular üzerinde çalışma imkanı bulacaksınız.

Kadavrada Hangi Uygulamaları Yapacaksınız?

Aşağıda da belirtildiği gibi, kadavra üzerinde immediat implant yerleştirme, ramustan blok kemik grefti alma, vidalarla sabitleme gibi birçok işlemi, eğitmenler nezaretinde bizzat yapacaksınız.Eğitim Nerede?

Eğitimin teorik ve pratik bölümleri Ankara’da, TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Morfoloji binasında gerçekleştirilecek. Kadavra üzerindeki çalışmamız da yine aynı bina bünyesinde bulunan ve dünya standartlarında dizayn edilmiş anatomi laboratuarında yapılacak.


 
Eğitim İçeriği Hakkında Bilgi İstiyorum

Eğitim içeriğinde anlatılacak konuların detaylı olarak yer aldığı Kadavra Uygulamalı İleri Seviye
 İmplantoloji Eğitimi Müfredatı'nı incelemek isterseniz, lütfen bize telefonla (0212 481 02 20) bildirin veya bir eposta gönderin: bilgi@vyg.com.tr

Size hemen yollayalım.Katılım Ücreti ve Kayıt 

Bu kurs için kayıtlar Ndent firması tarafından yapılmakta olup aşağıdaki telefon numarası ve eposta adresinden irtibata geçebilirsiniz:

Firdes Şimşek
0212 274 06 08
firdes@ndent.com.trKatkılarından Dolayı Teşekkür Ederiz

 
YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.